Лозівська ОДПІ інформує
Фіксований сільськогосподарський податок скасовано
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» від 28.12.2014 р. № 71-VIII передбачено об’єднання двох спеціальних режимів в один.
Такий спецрежим оподаткування, як фіксований сільськогосподарський податок, переноситься в єдиний податок шляхом введення окремої (четвертої) групи платників єдиного податку — сільськогосподарських товаровиробників.
Таким чином, із 1 січня 2015 року до 4 групи платників єдиного податку належать сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.
Хто є платником єдиного податку з 1 січня 2015 року
Платників єдиного податку відтепер розподілено до 4-х груп.
1 група. Обсяг доходу підприємців, що здійснюють торгівельну діяльність на ринках збільшено до 300 тис.грн. Фіксована ставка податку - до 10% від розміру мінімальної зарплати, тобто до 121,80 грн за календарний місяць.
2 група. Для підприємців обсяги доходу можуть сягати 1,5 млн.грн., має право укласти трудовий договір не більше ніж з 10 найманими особами. Фіксована ставка податку - до 20% розміру мінімальної зарплати, тобто дo 243,60 грн за календарний місяць.
3 група (фізособи та юрособи). Обсяги доходи не мають перевищити 20,0 млн.грн за календарний рік, не обмежено кількість найманих осіб.
Відсоткові ставки для таких єдинників становлять:
- 2% доходу — за умови окремої сплати ПДВ;
- 4% доходу — у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.
4 група (сільгоспвиробники). База оподаткування - нормативна грошова оцінка ріллі в області, з урахуванням коефіцієнта індексації.
Розмір ставок податку з 1 га сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування й становить:
- для ріллі, сіножатей і пасовищ (окрім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) — 0,45;
- для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, — 0,27;
- для багаторічних насаджень (окрім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях) — 0,27;
- для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, — 0,09;
- для земель водного фонду — 1,35;
- для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди, — 3.
Як єдинники 3–6 групи мають перейти до оновленої 3 групи.
Перехід таких спрощенців до оновленої групи 3 відбуватиметься автоматично.
Так, платники єдиного податку груп 3–6, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку групи 3.
Для детального ознайомлення зробіть клік на цьому тексті
|